מי אמר “סתיו” ולא קיבל? במדרונות תל רקת כבר פורחים החצבים

מי אמר “סתיו” ולא קיבל? במדרונות תל רקת כבר פורחים החצבים. מראש התל – תצפית מרהיבה אל הכנרת ובהמשך הדרך, מעיינות חמימים. טיול סתיו


אחד מסממני הסתיו המובהקים ביותר הוא החצב. רגע אחרי שחום יולי-אוגוסט נותר מאחורינו, במהלך סוף השבוע האחרון נצפתה פריחת חצבים לאורכו של שביל סובב כנרת, כבר בימים אלו של תחילת ספטמבר.
דניאל וקנין, רכז קהילה ושביל סובב כנרת ברשות הכנרת, ממליץ על טיול תחילת הסתיו במקטע עיינות רקת ותל רקת, הכולל: מעיינות חמימים לרחצה, עמדת תצפית מרשימות לעבר הכנרת ומדרונות בהם פורחים החצבים בימים אלו.
נקודת ההתחלה הנה בסמוך לחוף “גרין ביץ'”, שם מחנים את הרכבים, חוצים בזהירות רבה את כביש 90 מערבה ומטפסים בשביל העולה לתל רקת. בראש התל ניתן להבחין בעץ חרוב בודד.

מטפסים אל ראש התל, לתצפית נוף מרהיבה ממנה ניתן לצפות בכנרת הפרושה למטה במלוא תפארתה. לאורך המדרון, התחילו השבוע לפרוח החצבים הצפויים להישאר בתוואי המדרון לפחות בחודש הקרוב. תל רקת עדיין לא נחפר ונחשף וצפונותיו טמונות. ראשי השרידים העתיקים רק מבצבצים ורומזים על מה שטרם נגלה.

יורדים מהתל צפונה בשביל לעברו של נחל רקת בו צועדים לכיוון הכנרת. שוב חוצים את כביש 90, מעברו השני של הכביש מבחינים בשער ברזל חום, עוברים בו ויורדים בשביל בין עצי ההדרים של הפרדס, על גדת נחל רקת המוביל אל שביל סובב כנרת.
צועדים בשביל “סובב כנרת” דרומה, עוברים בשתי בריכות ההרמה של עיינות רקת – מי המעיינות חמימים בטמפרטורה של 23 מעלות במהלך כל ימות השנה ובימות החורף הקרים ניתן להבחין באדים העולים מהמים.

נביעות מלוות את המטיילים לכל אורך המסלול בצמוד לגדרות של המנזר הרוסי ואכסניית ימק”א. בחוף ימק”א ניתן להבחין בכיפת הברזל התופסת את מי מעיין פולייה המליחים. עוברים דרך חוף “Bora Bora” ו”גרין ביץ'” וחוזרים אל המכוניות החונות בכביש.
משך הטיול – כשעתיים וחצי. אורכו – כשני קילומטרים.

למידע ופרטים נוספים: http://www.kineret.org.il או כוכבית כנרת מכל טלפון נייד 55477*.

פוסטים דומים:

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?