לקידום הבריאות בגליל ובגולן

הישג משמעותי לאשכול גליל מזרחיגייס 2.1 מיליון שח לקידום הבריאות בגליל ובגולן. האשכול זכה בקול קוראלקידום תכניתתמר בקהילה” – בריאות והזדקנות בריאה ופעילה, מטעם משרדי הפנים והבריאות


בשנתיים הקרובות, יושקעו 2.1 מיליון שח על ידי אשכול גליל מזרחי, לקידום בריאות והזדקנות פעילה, לאור זכייה בקול קוראשל משרד הפנים והבריאות. במסמך הזכייה, נכתב: “משרד הפנים ומשרד הבריאות מברכים על זכייתו של אשכול גליל מזרחי, על ההשקעה הניכרת בבניית התכנית האסטרטגית והחיבור ליעדים לאומיים ובטוחים כי ביוזמות המחוברות לשלטון המקומי ומנוהלות ביעילות ובאיגום משאבים בראייה אזורית יהיה יתרון גדול לתושב בקצה, שיביא להנגשה, הרחבה ושיפור השירותים“.

התכנית שמה דגש על מספר תחומי פעילות: תזונה מותאמת גיל לקידום אורח חיים בריא ולהורדת תחלואה, תמיכה באנשים שעצמאותם בסכנה משבר, חולי, אשפוז, או הזדקנות, יצירת פלטפורמה אזורית למעורבות חברתית ולתרומה קהילתית מקומית, פעילות פנאי והעשרהקידום זִקנה פעילה ובריאה.

זו בשורה נפלאה, שאנו עמלים עליה חודשים ארוכים, בכדי להביא לגליל המזרחי ולגולן משאבים לקידום הבריאות“, אומר ראש המועצה המקומית יסוד המעלה ומוביל תחום בריאות באשכול גליל מזרחי, אילן אור.

ראש המועצה המקומית יסוד המעלה ומוביל תחום בריאות באשכול גליל מזרחי, אילן אור: “הדגש של התכנית הזו היא אוכלוסיית הוותיקים, בשל המורכבות המאפיינת אותה. התכנית נותנת מענה לקידום בריאות, בכלל וזקנה פעילה, בפרט

הדגש של התכנית הזו היא אוכלוסיית הוותיקים, בשל המורכבות המאפיינת אותה. התכנית נותנת מענה לקידום בריאות, בכלל וזקנה פעילה, בפרט. פיתוח השירותים עבורם יהווה מודל עבודה, שהצלחתו תאפשר לנו להרחיב את הפעולה גם לקהלים נוספים, דוגמת ילדים הסובלים מהשמנה, טיפול ומניעת סוכרת, בריאות האישה, קידום הבריאות לכלל האוכלוסייה והתמקדות בתזונה בריאה ועוד. אני חייב לציין את שיתוף הפעולה וההתגייסות של ראשי הרשויות באשכול ללא יוצא מן הכלל והשותפים הנוספים הפועלים במרחב בהיבטים של בריאות, כולל משרדי הממשלה. רק בדרך הזו, של שילוב ידיים, נצליח לשפר את שירותי הרפואה והבריאות לרווחת התושבים“.

תמר בקהילה

מנכלית אשכול גליל מזרחי, נורית צור רבינו: “בשנים האחרונות, מוביל הגליל המזרחי את תחום הפודטק והאגריטק, במסגרת תכניתתמר‘- תזונה מקדמת רפואה. זהו תחוםחדשומתפתח, בישראל ובעולם. מדובר על חיבור בין תחומים, המסומנים כולם כנקודות החוזק המקומיות של האזורתחום החקלאות, המחקר בתזונה ובחקלאות, קיומה של תעשייה חקלאית מתקדמת, שמטרתם ליצור ערך ייחודי לתושבי הגליל המזרחי.

תכניתתמר בקהילהמבקשת לעשות את החיבור החשוב בין המיקוד האזורי בתזונה, על כל ההיבטים, לטובת בריאות התושבים עצמםותיקים וצעירים, נשים וגברים ואוכלוסיות מיעוטים. מטרתה של התכנית האזורית היא לבחון ולקדם את הקשרים המשמעותיים הקיימים בין תזונה לבריאות ורפואה וכיצד תזונה איכותית מביאה לבריאות טובה יותר“.

באשכול גליל מזרחי, פועלת ועדת בריאות אותה מוביל ראש המועצה המקומית יסוד המעלה, אילן אור. בנוסף, פועלים פורומים בנושאי רווחה וחינוך, המהווים פלטפורמה להרחבה, קידום ותמיכה בתכנית בתחום הבריאות. לאשכול זרוע חינוכית (“גליליום“) המתמקדת בחינוך המדעי (גילאי א‘-יב), עוסקת גם בסוגיות של תזונה ומזון ותוכל להרחיב פעילות לגני הילדים, למשל, קידום תזונה בריאה וביטחון תזונתי.

מתוך ראייה אזורית, פועל האשכול עם שותפים במרחב: בתי החוליםהמרכז הרפואיזיו“, בצפת והמרכז הרפואיפדהפוריה“, בטבריה. אקדמיה וחינוךהפקולטה לרפואה בגליל (צפת) של אוניברסיטת בראילן, המכללה האקדמית תל חי (בחוגים למזון וביוטכנולוגיה, שירותי אנוש, עבודה סוציאלית, מדעי המחשב, החינוך, טיפול באומנויות, דרמהתרפיה והחינוך הגופני) והמכללה האקדמית צפת (פיזיותרפיה והחוג לסיעוד).   מכוני מחקרמכון מיגל, מחלקת המחקר של הפקולטה לרפואה בגליל, “מכון שמיר למחקר“. מתן שירות בקהילהקופות החולים (“כלליתומכבי“). גופי מגזר שלישיעמותתותיקי הגליל“, “עתודות צפון“, “מצפן לבריאות“. גורמים עסקייםחממת “fresh start”, שלתנובה פודטק“.

יור אשכול גליל מזרחי, בני בןמובחר: “אשכול רשויות גליל מזרחי, המאגד 18 רשויות במרחב הגליל העליון המזרחי והגולן, מוביל תהליכים ומיזמים חוצי גבולות מוניציפליים ובכך מבטא את יתרונות הגודל ואיגום המשאבים, למטרת פיתוח חברתי וכלכלי. כוחו של האשכול הוא בשיתוף הפעולה בין כלל הרשויות, הפועלות יחדיו, בראייה אזורית למען תושבי האזור, בתחומים שמהווים מנועי צמיחה מחוללי שינוי. קידום שירותי הבריאות הוא אחד התחומים המרכזיים בו אנו עוסקים בדגש על בניית תכנית מתכללת, שנותנת מענה לאופי המיוחד של הקהילות במרחב ולאורח החיים המאפיין את הגליל המזרחי והגולן“.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?