למה לי רישיון עסק עכשיו?

רישיון עסק הוא סוג של תו איכות. תו שאומר שהעסק עומד בתנאים מסוימים. תנאים אלו מגנים על בעל העסק ועל מקבל השירות/רוכש המוצרים


רישיון לעסק. נשמע כמו עוד מטלה ביורוקרטית שעלולה להקשות על הדרך לפתיחת עסק. האומנם? רישיון עסק הוא סוג של תו איכות. תו שאומר שהעסק עומד בתנאים מסוימים. תנאים אלו מגנים על בעל העסק ועל מקבל השירות/רוכש המוצרים. איך רישיון עסק מגן אלינו? מה משמעותו של תו האיכות ואיך בכלל משיגים אותו?

כצרכן, מהי המשמעות של רישיון עסק? למה לי להעדיף עסק בעל רישוי?

על מנת לקבל רישיון עסק נדרש בעל העסק להסדיר מספר דברים שהופכים את העסק לבטוח וידידותי יותר לנדרשים אליו. אם, למשל, מדובר בעסק המוכר מזון, נדע כי העסק נמצא בפיקוח של משרד הבריאות. אם העסק מוכר מוצרי חקלאות, או מעניק שירותים בתחום, יפקחו עליו ממשרד החקלאות וכך הלאה. בנוסף, עסק מורשה נדרש בהנגשה וכך כל לקוח יכול להגיע אליו. על מנת לקבל רישיון, יידרש בית העסק לדאוג כי התכנון, הבינוי והביצוע בטוחים למשתמשים, כך גם מבחינת כיבוי אש ואף כסביבה בטוחה לעובדים וכמובן למקבלי השירות. הפיקוח על העסק מאפשר לנו, הצרכנים, ביטחון רב יותר בעסק ובבעליו, כאשר אנו רוכשים מוצר או שירות.

מדוע חשוב רישיון לעסק לבעל העסק?

רישיון עסק מקדם את העסק, היעדרו עלול לפגוע בפעילות הכלכלית.

• בדרך כלל, גופים ציבוריים נמנעים מלהתקשר עם עסק שאין ברשותו רישיון עסק בתוקף.

•בתי אוכל המבקשים להשתתף בירידי מזון, נדרשים להציג רישיון עסק בר תוקף.

•בהיעדר רישיון עסק, ייתכנו לעתים קשיים מול חברות הביטוח. חברות עלולות שלא לבטח את בית העסק, או במצב בו נדרש לקבל פיצוי ביטוחי, החברה תסרב לעשות זאת, בשל היעדר רישוי.

•בעל עסק המפעיל עסק ללא רישיון עלול למצוא עצמו נושא באחריות אישית לכל אירוע בו חלה תקלה, או רשלנות, היות שהעסק מחויב על פי חוק ברישיון.

מהות חוק רישוי עסקים

חוק רישוי עסקים מאגד בתוכו את ההגדרות המשפטיות הרלוונטיות בתחום רישוי העסקים. החוק מסביר ומפרט איך ובאילו אמצעים מבטיח החוק את שלום הציבור, בטיחותם של אלו הנמצאים בעסק, או בסביבתו, בריאות הציבור ומניעת מפגעים וסכנות לציבור.

חוק רישוי עסקים מפרט את כל התקנות הרלוונטיות לכל סוג של עסק החייב ברישיון עסק. במסגרת חוק רישוי עסקים, מפורטים הליכים, סייגים, תקנות, היתרים מזורזים, מסמכי בקשה, בעלי סמכויות רלוונטיות בתחום רישוי עסקים, סמכויות בית המשפט לעניינים משפטיים הקשורים ברישוי עסקים, עונשים הקבועים בחוק בכל מיני מקרים של הפרות וכד’. למרבית העסקים טעוני הרישוי, קיים מפרט אחיד, הכולל את כל דרישות הגורמים והרשות לסוג העסק המבקש רישוי. את המידע המלא ניתן למצוא באתר משרד הפנים, תחת מפרטים אחידים לרישוי עסקים. כך שיזם יכול לבצע תחשיב עלויות כחלק מתוכנית עסקית, טרם פתיחת העסק.

מחלקת רישוי העסקים במועצה האזורית גולן

רישיון לעסק בגולן ניתן על ידי מחלקת רישוי העסקים, במועצה האזורית גולן. המחלקה מסייעת לבעלי העסקים להשיג רישוי ובונה יחד עמם את אבני הדרך בתהליך. כחלק ממשנתה הכלכלית של המועצה, פועלת המועצה להגדלת מספר העסקים בתחומה, מעודדת פיתוח וקיום ייזמויות חדשות וקיימות, למען כלכלת תושביה ורווחתם. במקביל, מוטלת על המועצה האחריות לדאוג לכך שהעסקים השונים יפעלו בצורה נאותה וכזו המגנה על הבאים בשער העסק.

המחלקה לרישוי עסקים מנוהלת בידי רותם שרון. רותם אמונה על כל פעילות המחלקה – כל תהליכי הרישוי, משלב פתיחת הבקשה, עד קבלת רישיון העסק. רותם זמינה לשאלות ופניות בכתובת המייל r-asakim@megolan.org.il, או בטלפון 04-6969706. המחלקה כוללת פקח המסייר ברחבי הגולן, תמיר ארוילי, ניתן להיעזר בו להבנת דוחות, דרישות, או מסמכים. אל תמיר ניתן לפנות בטלפון נייד שמספרו: 050-7534677. המחלקה זמינה לסיוע לבעלי העסקים. אנו פועלים במטרה לסייע לעסקים להסדיר את כל הדרישות מול הגורמים השונים ולהימנע מהגעה לתהליכים משפטיים.

הסדרת רישיון לעסק הוא תהליך אותו נדרש לקחת בחשבון בעת תכנון והקמת עסק. ניתן לבנות תכנית ובה אבני דרך. אבני דרך הן שלבים בביצוע הסדרת בית העסק, בהתאם להנחיות הגורמים ומטרתן לאפשר לבעל העסק פריסת ההוצאות והפעולות הנדרשות, על פני פרק זמן ארוך יותר ולתכנן מראש את הליכי ההסדרה עד לקבלת רישיון עסק.

ניתן לפנות אלינו, אל מחלקת רישוי עסקים, ולהתייעץ עוד בשלב הרעיון העסקי, כאשר מכינים תכנית עסקית. הבנת חשיבות הרישוי, כבר בתחילת הדרך, ובניית תכנית להשגת הרישיון, ימנעו הוצאות נוספות לאחר הקמת העסק ויאפשרו לבעל העסק לפעול בשלווה, מתוך ידיעה כי הוא מספק ללקוחותיו, עובדיו ולו עצמו מקום בטוח וכי הוא אינו חשוף לביקורות ודוחות.

ישנם עסקים בגולן שטרם הסדירו את הרישוי וכבר נמצאים בשלבים השונים של הפעלת העסק. עסקים אלו מוזמנים להיעזר בנו. אנו כאן לסיוע תמיד. אומנם הדרך להסדרה היא תהליך שעשוי לעתים להיות מורכב, בשל סוג העסק והדרישות ממנו, אך יחד ניתן לצלוח אותו.

עסק בעל רישיון מעניק שירות טוב יותר. ללקוח ברור שהעסק בטוח, מפוקח ונגיש, יש מי שבודק שהכול בסדר והוא יכול ליהנות בשקט. בנוסף, בגולן, כולנו קהילה אחת. עסק אינו רק ישות כלכלית, אלא חלק מהמארג הקהילתי. בעל העסק נותן שירות לשכניו ביישוב, חברים, כלל הקהילה הגולנית והמטיילים בגולן.

אפשר וחשוב לקבל רישיון עסק. אנחנו כאן כדי שזה יקרה.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?