לחקור את החוקרים

פחות משנה לאחר שעלה לאוויר לראשונה, האתר של הקתדרה לתולדות המחקר של ידיעת הארץ והארכיאולוגיה, עש זאב וילנאי, זוכה בפרס האגודה הישראלית לארכיאולוגיה, על שיתוף הציבור הרחב בעשייה ארכיאולוגית


הקתדרה לתולדות המחקר של ידיעת הארץ והארכיאולוגיה, עש זאב וילנאי, היא פרויקט ייחודי, פרי ידיה של דר חיה כץ, מרצה במחלקה ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית כנרת. דר כץ ביקשה לעשות דבר אחד פשוטלספר את סיפורו של המחקר הארכיאולוגי בארץ ישראל בעזרת עזרים דיגיטליים, חלקם נדירים ביותר ולהנגיש אותו לציבור הרחב, אנשי אקדמיה וחובבי היסטוריה וארכיאולוגיה, כאחד.

בשנים האחרונות, חל גידול משמעותי במחקרים העוסקים בתולדות המחקר הארכיאולוגי בארץ ישראל, אך עד כה, לא הוקם מסד נתונים ראוי הנותן לכך מענה. בעזרתה של עורכת התוכן, סילביה קרפיוקו, נאספו קטעי תמונות וסרטונים נדירים שאינם מוכרים ומסתובבים ברשת“. כך לדוגמה, נמצאים באתר הקתדרה סרטונים נדירים של בנימין מזר, יוחנן אהרוני, יגאל ידין וכן של הארכיאולוג האמריקני, נלסון גליק, נואם בהשבעת הנשיא קנדי. איסוף החומרים נעשה תוך שיתוף פעולה עם משפחות החוקרים וכן מוסדות שונים בארץ ובעולם.

בין החוקרים המופיעים באתר ישנם כאלו שתרומתם למחקר הארכיאולוגי נשתכחה כמעט לחלוטין, כגון נעים מחולי, נחמיה צורי ויהודית קראוזהמרקה, לצד ארכיאולוגים שהלכו לעולמם רק לאחרונה, כמו אפרים שטרן ורם גופנא.

עובדת היותו של האתר פועל ללא מטרות רווח למען הציבור הרחב, מהווה את הקריטריונים אשר העניקו למפעל המפואר של דר כץ את הפרס החשוב והמכובד. בנוסף, מדובר באתר דינמי, כאשר בכל חודש מתווספים לו חוקרים נוספים וכן מעדכנים בו חומרים נוספים על חוקרים שכבר קיימים.

אנו מזמינים את הציבור הרחב להתרשם מהאתר ולהעשיר את ידיעתם בכל הנוגע להיסטוריה של הארכיאולוגיה בארץ ישראלhttps://vilnay.kinneret.ac.il

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?