לא מנצחים אותם כל כך מהר

ותיקי הגולן לא נותנים למלחמה ולשגרת החירום לעצור אותם. יחד עם מחלקת הוותיקים, הרכזות בשטח ומכלול האוכלוסייה בחירום, הם עושים מהלימון לימונדה. כל הארץ חזית וכל ותיק מגויס

מאת: מירב שגיא, מנהלת מחלקת ותיקים 

לאחר שבשבוע הראשון למלחמה רוב פעילויות הוותיקים בוטלו, או עברו לזום, הוותיקים חזרו לפעילות בהתאם להנחיות שגרת החירום במועדונים ובחלק מהיישובים. 

מועדון הוותיקים בחיספין המשיך למעשה לפעול כל העת, מאחר שהוא כולל ממ”ד מרווח והחברים מתגוררים בסמוך. החל מהשבוע, המועדון נפתח גם לוותיקים המגיעים מהיישובים הסמוכים.

פעילות מועדון הוותיקים בבני יהודה עברה לעת עתה למועדון בחיספין, שכאמור מצויד במרחב ממוגן גדול. בשבוע שבו לא התקיימה פעילות, חילקו המתנדבות של המועדון ארוחות צוהריים לבתיהם של הוותיקים וכמובן, שמרנו עם כולם על קשר אישי. הפעילות מתקיימת שלושה ימים בשבוע. 

מנהלת מועדון הוותיקים בחיספין, מיה סבג, מספרת על שבוע מלא בעשייה: “הכנו במועדון מאפים מדהימים עם גלית המדהימה מבית הספר לקונדיטוריה ‘כפיות’. את המאפים הוותיקות חילקו לחיילים ביישובים. לא זנחנו את הגוף ונפגשנו להתעמלות, בתחילה בזום ולאחר מכן, חזרנו למפגשים רגילים במועדון. קיימנו מספר הרצאות מעניינות. דניאל כהן, מחיספין, הגיע למועדון להעביר את פעילות ‘אדרבה’ וכמובן, קיימנו שיחות על המצב הקיים, כשלכולם ניתנה האפשרות לשתף ולהביע דעות ורגשות”.

מועדון הוותיקים הצפוני שבוואסט נסגר עם תחילת המלחמה מאחר שאין בו מרחב מוגן. לאחר שבוע וחצי ללא פעילות, היא התחדשה השבוע, במרחב המוגן של המרכז הקהילתי במרום גולן.

מחלקת הוותיקים יזמה גם פעילות משלימה בזום, שהייתה פתוחה לכולם, שכוללת מפגש יומי הכולל שיעור ספורט, או הרצאה. מספר המשתתפים העולה מיום ליום מעיד עד כמה הדבר נחוץ ויש לו ביקוש. 

כמו כן, מתקיימים גם מפגשים בשיתוף מרכז חוסן, להענקת כלים להתמודדות עם מצבי משבר. 

בהזדמנות זו, נבקש להודות לרכזות הוותיקים ולוועדות הוותיקים ביישובים, שמעדכנות בצורה שוטפת את מכלולי האוכלוסייה והרווחה בצרכים העולים מהשטח ביישובים. 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?