כוחנוב אחדותנו

ענבל קן עובדת במועצה ארבע שנים, כמנהלת יחידת הנוער, תפקיד מאתגר לכל הדעות, הכולל סחיפת בני נוער, צעירים והפעלת תנועות הנוער וכמובן, שילובן בקהילה. ריאיון חג


ספרי לי על עצמך

שמי ענבל קן, אני עובדת במועצה ארבע שנים, כמנהלת יחידת הנוער, תפקיד מאתגר לכל הדעות, הכולל סחיפת בני נוער, צעירים והפעלת תנועות הנוער וכמובן, שילובן בקהילה. בזמני החופשי, מדי פעם, אני אימא לחמישה מתוקים משל עצמי, נשואה לנועם וגרה בקצרין 15 שנה. מרגישה שזה הבית“.

מהי יחידת הנוער וכמה עובדים יש בה?

יחידת הנוער אמונה על כל תחום הנוער ביישוב. החל מתנועות הנוער ועד למועדוני הנוער, רווחה, פעילות פנאי, נוער קצה ומועצת הנוער. בגדול, מתעסקים בבני נוער בכל גיל ובכל הפעילות שלהם. אנחנו מפעילים חמש תנועות נוער שונות לגילאים שונים וצרכים משתנים: ‘הצופים‘, ‘בני עקיבא‘, ‘אריאל‘, ‘שחקיםועוז‘. בנוסף אליהן, פועלות עוד ארבע מסגרות: ‘מקום בלבלנוער הדתי, ‘מרכז הנוערהחממהלנוער החילוני, קבוצתאחריי‘ – הכנה לצהל וקבוצתנוער עולה‘.

כל אחת מהמסגרות נותנת מענה לאוכלוסייה אחרת בעלת תחומי עניין שונים ומגוונים. בני הנוער שמגיעים לקבוצה באים למקום בטוח, עם צוות מדריכים שרואה אותם, צוות מסור ותומך“.

ספרי קצת על הפעילויות במרחב

כל הפעילויות נעשות במרחבים מסודרים. זה נקרא מרחב פתוח. בני הנוער שמגיעים יכולים לבחור מה לעשותלשבת פשוט במקוםהבטוחולדבר עם החברים, לשחק סנוקר, פינג פונג, סוני פלייסטשן ואקס בוקס ופשוט לשבת במרחבים הפתוחים עצמם. יש סדנאות שאנחנו מביאים לתוך המרחב, למשל: סדנת העצמה בספורט, בנייה בעץ, פעילויות מכוונות חגים, יצירה ואומנות ובעיקר, לתת מקום שלם ובטוח לבני הנוער להגיע ולהביע את עצמם.

בלי קשר, פעם בשבוע, המרחבים הופכים למרכז למידה, אליהם מגיעים סטודנטים מִלגאים של פרח, בנוסף למדריכים ומסייעם לנוער בהכנת שיעורי בית, הכוונה בעבודות, הכנה למבחנים ולבגרויות“.

אנשי חזון עם אש בעיניים

לאחרונה, יחידת הנוער עברה שיפוצים ויצרתם מרכז הדרכה, מה תפקידו?

נכון, יחידת הנוער שיושבת במתנס עברה שיפוץ מסיבי וכיום המקום נקרא: ‘מרכז עמי למדריכי נוער‘, שמשמש את מדריכי הנוער ליצירת פעילויות, ישיבות צוות, הכנות לטיולים ולמידה. אחת לשלושה שבועות, נערכת במקום הכשרה מקצועית למדריכים בנושאים שונים הקשורים לעולמם של בני הנוער. הדגש הוא על יצירת כלים למצבים אקוטיים בהתנהלות מול בני הנוער. מהסדנאות האחרונות, עברו המדריכים הכשרה על התמודדות עם בעיות אכילה בבני נוער, כיצד ניתן לאתר הפרעות אכילה, את מי לערב ועוד.

עכשיו, אחרי ששיפצנו, הוכשרנו וגדלנו, אנחנו מחפשים להרחיב את שורותינו ואת בעלי התפקידים ואנחנו רוצים לצרף למשפחתנו א/נשים שרואים בנוער את דור העתיד, רוצים לקחת חלק בפעילות הבלתי פורמלית של בני הנוער, אנשי חזון עם אש בעיניים. בנוסף, אנחנו עובדים על הקמת מרכז למידה, יזמות וחדשנות לנוער.

בקרוב ממש, ייפתחו מכרזי כוח אדם לאיוש המשרות החדשות ביחידת הנוער. אנחנו מחפשים אנשים איכותיים, שרואים בנוער את דור העתיד, בעלי הרגשת שליחות. משרות רכז מנהיגות והתנדבותלהוביל קבוצת מנהיגות ישראלית של בני נוער לעשייה חברתית משמעותית והתנדבות בקהילה, מנהל מרכז יזמות ולמידה טכנולוגילהובלת המרכז החדש, מנהל מרכז הנוער היישובי החממהדמות משמעותית להובלת בני הנוער“.

הכירו את הצוות והמדריכים

יהל קליימן, 22, קצרין, סטודנטית לתקשורת: “האני מאמין שלי בתחום החינוך הוא שכל ילד הוא עולם ומלואו ולכל אחד מגיעה הזדמנות למצוא את האישיות שלו ותפקידנו לתת להם כלים כדי שיוכלו להביא את עצמם לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר“.


שילת סלמן, אימא ל-6 ילדים מתוקים, מחנכת בדרכי נעם“, גרים בקצרין 3 שנים.

אני מאמין: “לכל ילד יש נקודת חוזק, שממנה הוא יכבוש כל יעד שיציב לעצמו“.


אוהד עומסי, בן 28, גר בקצרין. עובד בעולם הבנייה בתור מבקר איכות, וצלם אירועים וטבע.

האני מאמין שלי בעולם החינוך: “להוות אח גדול שמכיר את החיים של בני הנוער ומתוך כך, להגיע אתם אל האמת והטוב שנמצאים בכל נקודת זמן בחיים שלהם“.


בת חן בן שבת, 26. במקור ממושב יונתן, כיום, גרה בקצרין, סטודנטית לחינוך והוראה באוהלו“:

האני מאמין שלי בחינוך הוא ליצור עבור כל חניך בחממה סביבה תומכת ומכילה, להיות המקום, לשתף, ללמוד ולצמוח. להרגיש משוחררים ובטוחים בדרכם“.


אדיר נחמן, בן 27, במקור מטבריה, כיום, גר בקצרין. לומד חינוך גופני שנה ב‘, באוהלו“: ,האני המאמין שליהכול מתחיל ונגמר בחינוך“.


אלכס גוניקמן, בן 38, מקצרין. מורה בבית הספרשורשים“. נמצא בתחום החינוך הבלתי פורמלי מעל לעשור.
האני מאמין שלי בתחום החינוךלכל ילד יש את נקודות החוזק ואת החולשות שלו. תפקידי לעזור לילד לאתר את נקודות החוזק שלו ולהביאן לידי ביטוי. המיקוד בנקודות החוזק וטיפוחן גורם לילד לפרוח, לשפר את איכות חייו ותחושתו לגבי עצמו“.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?