ימית ושי כספי, עין זיוון: חול מנצנץ כחלום

ימית ושי כספי, מעין זיוון, שניהם אנשי ים, לקחו את תובנות המים והעבירו אותן אל החול. בחומר הבראשיתי הזה טמון עולם מלא


ההתלהבות ממה שנלכד בנפש ובמחשבה ומכוון את האדם ליצור בעולם תפסה גם את ימית ושי כספי, מעין זיוון. הם הקימו בלול הישן של הקיבוץ אטרקציה ברמה ייחודית וראשונה מסוגה, לפעילות רב-חושית ויצירתית, לילדים, משפחות וקבוצות.

הזוג עלה לגולן לפני 4שנים, מכפר שמואל, שבמועצה האזורית גזר. ברקע של ימית, היא מאבחנת פסיכומטרית, שהשתלמה במגוון הכשרות של טיפול, ביניהן הידרותרפיה. ימית שבאה מן הים, אביה היה ימאי (ושמה ניתן לה הרבה לפני העיר ימית שנהרסה), היא מאבחנת עם הסמכות לכל גריה רב-חושית ועיבוד רב-חושי. בתחילת דרכה במרכז, עסקה דווקא במים ובטיפול במים. שי עסק בצילום, כולל צילום במים, לוגיסטיקה ואחזקה וכמובן, איך לא, הוא גם צוללן.

“האהבה למים היא טבעית במשפחתנו”, מעידה ימית.

 ימית: “לאחר תלאות מרובות שעברנו, הבנו שאנחנו צריכים להמציא את עצמנו מחדש. בדקנו את מלאי ה’יש’, מבחינת הכישורים שלנו וניסינו לחבר בין החלקים. בחלום המקורי, רציתי חדר אבחון בסמוך לבריכה ושיהיה על מצע של חול”

 

אז איך המרתם ים בחול?, הקשיתי.

בהתחלה, הקונספט היה לעלות לגולן ולהקים בריכה טיפולית. קרוב לשנתיים, ניסו להגשים חלום זה, אך החלום נגוז.

ימית: “לאחר תלאות מרובות שעברנו, הבנו שאנחנו צריכים להמציא את עצמנו מחדש. בדקנו את מלאי ה’יש’, מבחינת הכישורים שלנו וניסינו לחבר בין החלקים. בחלום המקורי, רציתי חדר אבחון בסמוך לבריכה ושיהיה על מצע של חול”.

חול זה נצנץ את עצמו כחלום והחל להתברג בחייהם. במים – רוחצים, בחול – מתפלשים. כך נכנס ההיבט של החול לתובנה שאפשר לעשות עמו משהו. כך, יש מאין, התחיל תהליך הבריאה המשפחתית של עולם החול.

“כשתובנה זו  חלחלה, עלתה לי צמרמורת שמשהו טוב יקרה פה. הבנתי שאומנויות החול קיימות, אך אין מה שמאגד אותן לקונספט אחד”.

לאט לאט, הוגדרה ההבנה שבמגע עם החול יש עוצמה. המשחק עם החול פועל לקירוב בין- דורי. בחומר הבראשיתי הזה טמון עולם מלא. פה נולד הרעיון, עמו התחילו לצעוד אל עבר הלא-נודע. זה כמו לטפס על דיונה ולכבוש אותה. כבת ראשון לציון, זכורות לימית הדיונות כמקום שעשוע ומשחק, הדיונות העוצמתיות של חבל ימית טבעו את רישומן בנפשה כילדה. הנה, נולד המתחם שבו תמצאו: שולחנות אור וחול – עמדות מולטימדיה לתהליכי ציור בחול והנפשה. התהליך מצולם ומוקרן למסכים לעיני המשתתפים. זה רעיון יחידאי, שבו הקהל יוצר בעצמו. ארגז חול ענק – לפיסול ולגילוף בגדול, לבנייה מורכבת ותלת-ממדית. פעילות עם דינמיקה קבוצתית ומקום לתעוזה. עמדות תחושה – מספר עמדות של חולות מיוחדים במרקם, צבע, תכונות ואופי שונים, בעלי תחושתיות אחרת, היוצרים גירויים רכים ומניעים להיכרות והבעה, כחומר ביד היוצר.

הכנת חול צבעוני – עמדת המחשה אקטיבית וצבעונית, התנסות בשלבי ההכנה, עד תוצר מוגמר, המופק על ידי המשתתפים. פס ייצור לחולות בגוונים, כחומר גלם להכנת יצירות. עמדת יצירה – עמדה רב-גונית ליצירה עם חול, חולות צבעונים ומגוון חומרים ליצירת מזכרת מאומנות חולית. מיני מוזאון לדגמי אניות בבנייה עצמית, סיור בין דגמי אניות היסטוריות, בנויות בהתאמה, על פי קנה מידה.

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?