ילדי הגנים בקצרין צפו בהצגה “החברים של יעל”

‏ילדי הגנים בקצרין צפו בהצגה “החברים של יעל”, כהשלמה לנושאים הנלמדים בגנים – אני וגופי, שמירה על הגוף, מותר ואסור


בגיל הגן מתפתחת אצל הילדים סקרנות טבעית ובריאה, הילדים נוהגים לשאול שאלות, מגלים את ההבדלים בין המינים, בנים בנות. ההצגה “החברים של יעל” הוזמנה על מנת להשלים את הנושאים הנלמדים בגנים: אני וגופי, שמירה על הגוף, מותר ואסור.

המסר החשוב הוא שהגוף שלהם הוא ברשותם, האיברים הפרטיים שלהם מכוסים בבגדים. כל ילד וילדה צריכים לשמור על גופם ופרטיותם וצריכים לשמור על הגוף והפרטיות של  חבריהם. אנו מעודדים את הילדים לשחק משחק סוציו-דרמטי כגון: אבא – אימא, רופא – חולה, בגבולות המותר והאסור, מבלי להפשיט ובלי לגעת באיברים פרטיים.

מסר חשוב נוסף שהועבר בהצגה – מהו סוד טוב ומהו סוד רע. סוד טוב הוא מסיבת הפתעה, היריון במשפחה. סוד רע הוא כל דבר שמישהו אחר עשה לך ולא נעים לך ועליך לספר למבוגר בסביבה הקרובה. חשוב להמשיך ולשוחח על המסרים של ההצגה עם הילדים גם בבית. מסרים נוספים שיכולים להעלות עם הילדים – אסור לקבל מאדם שהם לא מכירים שום חפץ, או ממתק, לא ללכת, או לנסוע, עם אדם שלא מכירים ולא למסור פרטים אישיים. לא להכניס הביתה אדם זר, אם ההורים לא נמצאים, לא מכירים ולא מסכימים.

מלבד הסקרנות המינית הטבעית, בגיל זה, מתחילים להתפתח אצל הילדים גם ערכי המוסר, מותר ואסור וככל שנחדד לילדים מסרים אלה, נבנה אצלם ואתם מערכת ערכים מבוססת ומובנית.

לשאלות הכוונה וייעוץ בנושא ניתן לפנות הן לגננות והן לפסיכולוגית הגן.

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?