חוסן לצפון

הממשלה אישרה: מרכזי החוסן בגליל מזרחי ומערבי ימשיכו לפעול בשנת 2023. פעילות מרכזי החוסן הוכחה כמשמעותית בהיערכות לחירום וחיזוק החוסן הקהילתי ובשיקום לאחר אירועי משבר


בשורה חשובה לתושבי הצפון: במסגרת החלטת הממשלה לגיבוש תכנית לאומית לחיזוק החוסן האזרחי, אישרה השבוע הממשלה את המשך פעילותם של מרכזי החוסן האזוריים בגליל המזרחי והמערבי. המרכזים הוקמו לראשונה לפני כשנה, על ידי משרד הביטחון, בהובלת אשכול רשויות גליל מזרחי ובהפעלת מרכז “משאבים” בקריית שמונה.

ראש הממשלה, יאיר לפיד ושר האוצר, אביגדור ליברמן הביאו השבוע לאישור הממשלה החלטה לגיבוש תכנית לאומית לחיזוק החוסן האזרחי, שתייצב את פעילות 13 מרכזי החוסן בארץ ותייצר ודאות וקביעות בפעילות.

מרכזי החוסן ביישובי עוטף עזה, אשקלון, נתיבות, יהודה ושומרון, גליל מזרחי, גליל מערבי ובמרכז הבדואי ימשיכו לפעול בשנת 2023.

פעילות מרכזי החוסן הוכחה כמשמעותית בהיערכות לחירום, של הרשויות המקומיות וחיזוק החוסן הקהילתי ובשיקום לאחר אירועי משבר באמצעות מענים פסיכו-סוציאליים לתושבים.

במסגרת ההחלטה, נקבע כי תקציב כל מרכזי החוסן ירוכז במשרד הבריאות בשנת 2023 כשלב ראשון, תוך בחינת האפשרות להכניס את תקציב כל מרכזי החוסן לבסיס התקציב, לקראת אישור תקציב המדינה.

להחלטה שותפים גם שר הביטחון, בני גנץ, שר הבריאות, ניצן הורוביץ והשר לביטחון פנים, עמר בר לב.

מנהלת מרכז חוסן גליל מזרחי, דליה עמוס: המרכז מפעיל מערך טיפולי פסיכו-סוציאלי והכשרות בנושאים של טראומה, חירום וחוסן. אנו שמחים להיכנס תחת המטרייה המקצועית של ועדת ההיגוי העליונה של מרכזי החוסן במשרד הבריאות ולהמשיך את הפעילות בהתאם לצרכים שעולים מהשטח

חוסן, הכנה, התערבות, טיפול ושיקום

מנהלת מרכז חוסן גליל מזרחי, דליה עמוס: “החלטת הממשלה מאפשרת לנו להמשיך את הפעילות להכשרה, קידום והעצמה של הרשויות והקהילה בהיערכות לחירום, ללוות ולטפל בזמן אירועי חירום אזרחיים וביטחוניים ולהעניק סיוע מקצועי בהתמודדות בזמני משבר ובתהליכי השיקום.

“מרכז החוסן פועל בראיה אזורית ב-18 רשויות אשכול גליל מזרחי לשיפור תשתית מוכנות לחירום ברמה האזורית, הרשותית והיישובית. אנו מעבירים הכשרות מקצועיות למכלולי הרשויות ולבעלי תפקידים, מחזקים את מוכנות האוכלוסייה על ידי העצמת והכשרת כוחות מקומיים (צוותי חירום יישוביים ושכונתיים, מתנדבים, אנשי טיפול ועוד). המרכז מפעיל מערך טיפולי פסיכו-סוציאלי והכשרות בנושאים של טראומה, חירום וחוסן, מכשיר אנשי טיפול למענה נפשי ראשוני בחירום ולטיפול במצבי דחק לאחר אירוע. אנו שמחים להיכנס תחת המטרייה המקצועית של ועדת ההיגוי העליונה של מרכזי החוסן במשרד הבריאות ולהמשיך את הפעילות בהתאם לצרכים שעולים מהשטח”.

המרכז מופעל על ידי עמותת “משאבים”, מיסודו של פרופ’ מולי להד, ששוכנת בקריית שמונה ופועלת בארץ ובעולם, בעלת ניסיון רב-שנים להתמודדות עם משברים בתחום פיתוח חוסן, הכנה, התערבות, טיפול ושיקום.

מנכ”ל מרכז “משאבים”, יפתח בנבנישתי: “כעמותה המובילה בתחום המענים, והסיוע בחירום ובשגרה, אנו שמחים שממשלת ישראל הכירה בצורך, אימצה את עמדתנו והמודלים שלנו למרכזי החוסן וחיזקה את חוסנם של תושבי הצפון”.

יו”ר אשכול רשויות גליל מזרחי, וראש מועצה אזורית מבואות החרמון, בני בן-מובחר: “החלטת הממשלה לחזק את החוסן האזרחי וההיערכות לחירום ביישובי הצפון הגובלים עם לבנון וסוריה היא נדרשת ומשמעותית לאזור. יש חשיבות רבה לעגן את תקציב מרכז החוסן בבסיס תקציב המדינה. הפעילות שהחלה על ידי מרכזי החוסן היא משמעותית מאוד, לאחר שנים ארוכות בהן לא היו מרכזי חוסן בקו העימות בצפון. אסור שהשקט היחסי ששורר באזור יטעה את מקבלי ההחלטות. ארגון החיזבאללה מחכה לשעת כושר ועלינו להיות מוכנים ולדאוג מראש לחזק את החוסן האזרחי כדי להיות ערוכים לרגע האמת. אני מודה לראש הממשלה, יאיר לפיד, לשר האוצר, אביגדור ליברמן ולשר הביטחון, בני גנץ על העברת החלטה חשובה זו עבור תושבי הצפון”.

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?