התנהלות כלכלית בגיל השלישי

הגיל השלישי הוא פרק חדש בחיים, המחייב התנהלות כלכלית נכונה כדי לחיות בשלווה וליהנות עם המשפחה. כיצד ניתן לנהל את הרכוש, איך נכון לחלק את הירושה, ולְמה חשוב לשים לב לפני שעוזרים לילדים?


עבור רבים, הפרישה לפנסיה תהיה נקודת הפתיחה לחיים בגיל השלישי, שיהיו שונים לחלוטין מהמוכר עד כה. הזמן התפנה, הילדים עזבו את הבית ובמרבית המקרים, ההכנסה ירדה. מספר נקודות להתנהלות כלכלית נכונה, שישפרו את איכות החיים של בני הגיל השלישי.

בהגעה לפנסיה, המציאות משתנה וכך גם הצרכים והתכניות לעתיד. למשל, רבים מתכננים למכור את הדירה, לחלק את כסף בין הילדים ולקנות דירה קטנה יותר. הפונקציונליות של הבית משתנה, הגיל מתקדם ובבית החדש, כדאי לשים לב למעברים צרים, למדרגות, לחללי רחצה וכדומה. אם כל אלו לא נגישים, ייתכן שכדאי להקצות חלק מהתקציב לשיפוץ ולהתאמה.

מצוקה תזרימית היא תרחיש נוסף שעלול לקרות לאחר היציאה לפנסיה, בו בן הגיל השלישי מחזיק בנכסים, אך אין לו כסף שוטף למחייה. אחד הפתרונות המומלצים הואמשכנתא הפוכה“, המאפשרת לשעבד את הנכס לטובת קבלת כסף, שיספק תזרים חודשי למחייה, אפשרות לרכישת נכס נוסף, עזרה לילדים לקניית בית, מעבר לדיור מוגן וכל רעיון אחר, לכל מטרה.

לאחר בחינה של שווי הנכס על ידי שמאי, ניתן לקבל מימון של בין 15% ל-50% מערך הנכס, תלוי בגיל הלווה. הדבר החשוב ביותרלא צריך להחזיר סכום כספי כל עוד אין הלווה מעוניין בכך. זוהי הלוואת גישור לכל החיים, שניתן לסלק בכל שלב. בהלוואה מסוג זה, ניתן לקבל שקט נפשי שהלקוח זקוק לו.

מצב זה מקטין את שווי הנכס שיישאר לילדים וכמו בכל הלוואה שלוקחים, כדאי לבדוק עם יועץ משכנתאות לגבי מסלולים שונים, תשלום ריבית לאורך הדרך מול דחיית כל התשלומים, על מנת להגיע להלוואה הנכונה ביותר.

לסיכום, כאשר כל הנושאים הכלכליים מסודרים, ניתן לחיות בשלווה, למלא את העולם בתוכן, ליהנות עם המשפחה ולזכות לבריאות טובה ולאריכות ימים.

ניפגש בכתבה הבאה

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?