המצטיינות של חטיבת הגולן

המצטיינות של חטיבת הגולן, חיילות גדוד האיסוף, מספרות על התפקיד המאתגר. שואלים את רב”ט מיכל לבנון, מה השפיע על קבלת ההצטיינות: “החברות שלי כאן. אנחנו משפחה ואי אפשר להצטיין כאן בלי התמיכה, החברות והרעות של הבנות”


מערך האיסוף בגבול סוריה הוא מהמתקדמים העולם ומהווה חלק מהותי ב”גבול חכם”, שהקים צה”ל בשנים האחרונות בגזרה. האמונים על האיסוף הם חיילי וחיילות גדוד “עיט”, גדוד האיסוף הגזרתי ברמת הגולן. המציאות המורכבת והשירות האינטנסיבי, מביאים את הגדוד לתוצאות מבצעיות מרשימות וגם להצטיינות יוצאת דופן: שתי קצינות ובקרית איסוף הוכרזו ביום העצמאות האחרון כמצטיינות.

סרן יובל פפר, מפקדת פלוגת האיסוף הגזרתית, היא מצטיינת הרמטכ”ל. בתפקידה כמ”פ, ניהלה עשרות אירועים בגזרה והכשירה מאות חיילות וקצינות, ששירתו בשנתיים האחרונות תחת פיקודה. על החמ”ל היא מספרת: “מדובר בבנות שעושות, הלכה למעשה, עשייה מבצעית חשובה בהגנה על גבולות הארץ”. כשהיא מתבקשת לספר על הצטיינותה, היא מצטנעת ומשאירה את הבמה לבנות האחרות: “את העבודה החשובה באמת, בשעות הקטנות של הלילה ולאורך ימים ארוכים, מבצעות הקצינות ובקריות האיסוף שלי, בנקודת הקצה ומול העמדה”.

אכן, שתי המצטיינות הנוספות, מוכיחות שהצטיינות מתחילה ונגמרת באופי ובמחויבות לתפקיד. סג”מ עדי קורלי, מפקדת מחלקה בחמ”ל האיסוף, מצטיינת נשיא המדינה, מספרת על מורשת של הצטיינות במשפחה: “סבתא שלי, ששירתה בתעשייה האווירית בזמן מבצע אנטבה, זכתה גם היא לקבל אות הצטיינות מהאלוף לאחר המבצע “. סג”מ קורלי התחילה את דרכה כבקרית איסוף, חיילת, בחמ”ל האיסוף ולבקשתה, חזרה לאותו חמ”ל כקצינה. במהלך שירותה הארוך בגזרה, התמודדה בהצלחה עם מספר רב של אירועים ובהם אירועי זליגות, היתקלות מול מחבלי דאע”ש מעבר לגבול בגולן ובעיקר, מעקב בלתי פוסק אחר הלחימה הפנימית מצדו השני של הגבול.

אחת מבקריות האיסוף בחמ”ל, זכתה גם היא לאות הצטיינות, מאלוף פיקוד הצפון. רב”ט מיכל לבנון, חיילת ותיקה בחמ”ל, הייתה זו שהכווינה את הכוחות ותפעלה את עמדת התצפית באירוע ההיתקלות מול מחבלי דאע”ש, לפני כחצי שנה. על כך ועל מסירות יוצאת דופן, קיבלה את אות ההצטיינות. כשהיא נשאלת, מספרת רב”ט לבנון בהתלהבות רבה על העבודה: “זה לא מה שכולם חושבים. אני גאה לשרת בגזרה הזו, אולי הכי מעניינת מכולן. אני מאחלת לכל אחת שמתגייסת שירות מעניין כמו שלי”. כשהיא נשאלת מה, לדעתה, השפיע על קבלת ההצטיינות, היא אומרת בלי היסוס: “החברות שלי כאן. אנחנו משפחה ואי אפשר להצטיין כאן בלי התמיכה, החברות והרעות של הבנות”.

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?