הדברה ידידותית לאדם ולסביבה

90% משטחי המטעים בגליל ובגולן מודברים בעזרת מלכודות למזיקים. 10% בלבד עדיין מרוססים מהאוויר. ריסוס רעיל מהאוויר – אאוט, הדברה ידידותית לאדם ולסביבה – אין


אסון לזבובים, בשורה לתושבי הגליל העליון והגולן: עם תחילתה של עונת ההדברה בגליל העליון, ביותר מ-90% משטח מטעי התפוח ופירות הקיץ הנשירים, נעשית הדברה ידידותית של זבוב הפירות הים-תיכוני, באמצעות מלכודות ומתקני לכידה. כך מדווחת החברה לחקלאות של המועצה האזורית הגליל העליון. מדובר במהפך ודחיקתה כמעט עד הפסקתה של שיטת הריסוס מהאוויר, שמחקרים הראו את נזקיה לבריאות בני אדם ולאיכות הסביבה.
ראש המועצה האזורית הגליל העליון, גיורא זלץ, גאה בנתונים ומציין כי הם מראים בבירור את הירידה בריסוסי האוויר וכן את הפחתת השימוש בזרחנים אורגניים במטעים. זוהי בשורה חשובה לתושבי האזור כולו. החודש העביר משרד החקלאות לחברה לחקלאות את תמיכתו במיזם לשנת 2016, תמיכה שתוחזר לחקלאים שלקחו חלק במיזם.
מנהל החברה לחקלאות בגליל העליון, אודי שגיא, אומר כי בשנת 2011, רוססו 80% מהמטעים מהאוויר וב- 20% בלבד נעשתה הדברה ידידותית, עם מלכודות ומתקני לכידה. בשנים האחרונות, הורחבה התקנת אלפי מלכודות ומתקני לכידה להדברת זבוב הפירות המזיק ואלה החליפו את הריסוס מהאוויר.
פרויקט הדברת זבוב הפירות הים-תיכוני מנוהל על ידי החברה לחקלאות בגליל העליון, מו”פ צפון במכון מיג”ל והיועץ, יוסי הלפרין. משתתפים בו חקלאי הגליל העליון – קיבוצים, מושבים ומושבות וחקלאי רמת הגולן ובסך הכול מקיף הפרויקט 72 אלף דונם מטעים.

אביב לשם

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?