“בעקבות לוחמים” ה-15

השבוע, יצא לדרך בפעם ה-15 פרויקט “בעקבות לוחמים”. 10 ימים, בהם יתרשמו התלמידים מאתרי קרבות, מפרטי חילות וממפגני אש. מסקר שנערך, מתברר: זה עובד


ביום שני השבוע, יצא לדרך, זו השנה ה-15, פרויקט הדגל “בעקבות לוחמים”, לעידוד גיוס משמעותי לצה”ל. את הפרויקט מוביל האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון. הפרויקט, המתקיים מדי שנה על ידי היחידה להכנה לצה”ל במשרד הביטחון, שם לו כמטרה לעודד את בני הנוער לשירות קרבי ומשמעותי בצה”ל וזאת, באמצעות חשיפת התלמידים לפעילות חילות צה”ל השונים וסיורים באתרי מורשת קרב.

עד היום, השתתפו בפרויקט 500,000 בני נוער, מועמדים לשירות ביטחון. השנה, במשך כעשרה ימים, יבקרו כ-30,000 תלמידי תיכון באתרי מורשת רבים ברמת הגולן. התלמידים מגיעים מ-350 בתי ספר ומסגרות חינוכיות, הפרוסים ברחבי הארץ.
השנה מתקיים הפרויקט בשיתוף מפקד זרוע היבשה בצה”ל, שהקימה במתחם המיוחד באחמדיה מיצגים של חילות הזרוע. התלמידים יוכלו לבקר, להכיר ולהתרשם מהייחודיות של כל חיל ויחידה, לשאול שאלות את החיילים והקצינים שיהיו בשטח ולקבל מידע משמעותי על הגיוס לחילות אלה.
במהלך היום יסיירו התלמידים באתרי מורשת קרב נבחרים ברחבי רמת הגולן, ייפגשו עם לוחמים בעבר ובהווה ויצפו במפגן אש מיוחד, המתקיים בסוף כל יום.

ראש היחידה להכנה לצה”ל וגדנ”ע במשרד הביטחון, דליה ינקו: “המסר הוא שיש ללמוד על העבר ולפגוש את ההווה, להיות מוכנים לרגע בו הדגל מועבר אליכם, תלמידי י”ב ולבקש מכם, כשיגיע תורכם, תעשו את הכי טוב שאתם יכולים”

מסקר שנערך השנה, בקרב בני נוער שהשתתפו בפרויקט, עולה כי כ-80% מבני הנוער העידו שהשתתפותם בפעילות “בעקבות לוחמים” הגבירה את מידת והנכונות שלהם לתרום להגנת המדינה. כ-70% העידו כי השתתפותם הגבירה את הרצון להתגייס למערך לוחם וכי השתתפותם במסע חיזקה משמעותית את ההזדהות עם הערכים והמורשת של צה”ל.

ראש היחידה להכנה לצה”ל וגדנ”ע במשרד הביטחון, דליה ינקו: “האגף הביטחוני-חברתי, בשיתוף צה”ל ומשרד החינוך, מוביל מזה 15 שנה את הפרויקט, המיועד לתלמידי התיכון ברחבי הארץ. המסר הוא שיש ללמוד על העבר ולפגוש את ההווה, להיות מוכנים לרגע בו הדגל מועבר אליכם, תלמידי י”ב ולבקש מכם, כשיגיע תורכם, תעשו את הכי טוב שאתם יכולים”.

השנה, מפיקה את האירוע מחלקת התרבות של המרכז הקהילתי גולן.

מנהלת המחלקה, יהודית מזרחי: “מחלקת התרבות במרכז הקהילתי גאה להוביל מטעם המועצה האזורית גולן פרויקט חשוב ומרגש זה, המחבר אלפי תלמידי י”ב, המיועדים להתגייס, אל מורשת הקרב של הגולן. זו הזדמנות עבורם להיחשף ליחידות השונות ולהיפגש עם לוחמים בעבר ובהווה, לחוות ולהרגיש את הקרבות במקום בו התרחשו

ולהתחבר לגאווה הגדולה שלנו”.

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?