בית המדרש הקהילתי בקצרין פועל מערב ראש השנה

בית המדרש הקהילתי בקצרין, בראשות הרב שמעון בן שושן, פועל בעיר מערב ראש השנה. מתקיימים שיעורים בכל יום. החזון: “להיות אבן שואבת לכל תושב, שחשקה נפשו בתורה”


שפרה בירנבוים

התברכה עירנו קצרין, בשני בתי מדרש. האחד לגברים והשני לנשים. בית המדרש הקהילתי, בראשות הרב שמעון בן שושן, פועל בעיר מערב ראש השנה. בבית המדרש, לומדים מגוון של תושבי קצרין והסביבה, בתכנית יומית גדושה ומגוונת. בין הלומדים ניתן למצוא פנסיונרים של הצבא, עולים חדשים, תושבים צעירים ומבוגרים, למדנים וותיקים וגם כאלו שמתחילים את צעדיהם הראשונים בלימוד. כולם יחד מתעמקים בסוגיות, מרחיבים את אוצר הידע שלהם ובונים את בניין האישיות התורני ביחד. חשקה נפשו בתורה

הרב שמעון בן שושן, יליד קריית שמונה, גר חמש שנים בקצרין. הרב, נשוי + 4, הגיע לקצרין כדי לעמוד בראש בית המדרש לבוגרים במכינת “תמיר”, בקצרין. עם פרוס השנה החדשה, הוא זכה להקים בית מדרש תורני, פורה ומתפתח עבור תושבי הגולן. בפגישה עם הרב שמעון, שמענו על מה שהושג, על מה שעדיין לא ועל המהלכים כדי להגיע לייעוד – מקום של לימוד תורה, כראוי לבירת הגולן, המעטירה.

של מי היוזמה להקים את בית המדרש?

הרב שמעון: “היוזמה באה מאנשי העיר, בהנהגת רב העיר, הרב יוסף לוי. שותף נוסף הוא הרב אלישע וישליצקי, מירושלים, שהיה בין הדוחפים והמאיצים את התהליך והוא אף מלווה את בית המדרש מייסודו. קצרין היא בירת הגולן וראוי שיהיה בה בית מדרש מכובד ובו לימוד תורה, יומם ולילה, בכל ימות השנה”.

כך, לדעת הרב שמעון. הוא בוגר ישיבת “עטרת כוהנים”, שריונר בעברו הצבאי, לימד בישיבת ההסדר ביפו ועכשיו מוביל את בית המדרש בקצרין.

מיהם תלמידי בית המדרש?

“מגוון מעניין נוצר בקהילת הלומדים. פנסיונרים שפרשו מהצבא ולמדו כמה שנים במסגרת הכולל של ‘שעלי תורה’, עולים חדשים שבאו להעמיק את ידיעותיהם בגמרא ובמדרש, סטודנטים ישראליים, המשלבים לימוד תורה בלימוד מקצוע באחד מהמוסדות האקדמיים באזור, תושבי היישובים בסביבה ועוד. עדיין יש מספר מקומות פנויים ללומדים המעוניינים להצטרף לתכנית”.

ומה בתכנית הלימוד?

“כל מקצועות התורה באים לידי ביטוי בלימוד השבועי. מפרשת השבוע, דרך משנה וגמרא, לימוד תנ”ך ומפרשים ועוד. הלימוד בחברותות ובלימוד משותף הוא מעמיק ומתקיימות מעט הרצאות. אני מעביר את רוב השיעורים, הרב לוי מלמד שיעור שבועי בפרשת השבוע בעיון. בכל יום, נערכת תפילת מנחה, בשעה 13:00, ברוב עם”.

יעדים, שאיפות?

“שותפות מלאה של הקהילה בקצרין. להיות אבן שואבת לכל תושב, שחשקה נפשו בתורה. אם ללימוד תכנית מלאה, מבוקר עד אחר הצהריים ואם בשיעור בודד בשבוע. מצפים גם שהקהילה תהיה שותפה בהעמדת בית המדרש על הרגליים, בתרומות לעמותת בית המדרש. תכניות יש לרוב. ערבי עיון לקראת החגים, ימי עיון לקהילה ועוד. השאיפה היא לפעול עם הפנים לאוכלוסייה המגוונת של קצרין. זה המקום להזכיר ולהודות למועצה הדתית בקצרין, על המשכן המכובד שהיא נותנת לבית המדרש, במרכז התורני”.

מדרשת קצרין לנשים

במרכז התורני, פועלת זו השנה השישית מדרשה לנשים. מגוון שיעורים למגוון נשים, הבאות ללמוד ולהתפתח בלימוד התורה, בידע, בהעמקה, בעיון. בבית המדרש, מלמדות בעיקר נשים את חברותיהן הנשים. הרבנית מירה לוי מלמדת מזמורי תהילים. הרבנית אביטל שר שלום, מאלוני הבשן, מגישה את כתבי הרב קוק לתלמידות והרבנית דניאלה ון דייק מכניסה את הנשים בסוד הבית היהודי ומקורותיו. הרב לוי מלמד פרקי אבות. כל אחת ואחת מוזמנת להצטרף ללימוד השבועי בבוקר יום ראשון.

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?