בישיבה התיכונית חיספין -“הצגה קורעת וזה לא מצחיק”

 שכבת י”א, בישיבה התיכונית חיספין, העלתה השנה את ההצגה “הצגה קורעת וזה לא מצחיק”. ההצגה עוסקת בקיטוב החברתי בחברה הישראלית וזה באמת לא מצחיק. ההצגה מעולה


בכל שנה מעלה שכבת י”א, בישיבה התיכונית חיספין, הצגה בפני הורים, הצוות החינוכי ואנשים מקהילת הגולן. אירוע ההצגה עצמו הנו קצה הקרחון של תהליך חינוכי ארוך, אותו עובר המחזור כולו, החל מהצגת הנושא, סיעור מוחות משותף אודותיו והתכנים שהוא מציג. משם, עוברים לשלבי הכתיבה, הבימוי וההפקה.

על התהליך כולו מנצח, כבר 12 שנים, אורי ידוב, תושב חיספין ומורה במגמת תאטרון בישיבה. בכישוריו ומקוריותו, מצליח אורי ליצור הצגות שיכולות לאתגר במאים בעלי שם. ההצגות מורכבות, דורשות הבנה, משלבות דרמה עם קטעים קומיים קלים להפוגה, רצות בין תקופות, תמונות מהתרחשויות מקבילות ועוד. לא נפסח על המוזיקה המושקעת, שגם היא תוצר של אנשי המחזור, התפאורה רבת-האפקטים, המתוכננת ונבנית על ידי התלמידים בהדרכתו של אורי ושאר הצוותים הטכניים והמשמעותיים.

השנה נבחר הנושא של הקיטוב החברתי, העוסק בסטיגמות שלנו על אוכלוסיות שונות בחברה היהודית בישראל. הטיפוסים, שחלקם מגזריים, מתייצבים לצו ראשון בלשכת הגיוס, מקום כור ההיתוך של החברה בישראל. בעקבות אירוע כלשהו המתרחש שם, נוצרים ביניהם עימותים, המדגישים את הסטיגמות ההדדיות של כל אחד על רעהו.

במקביל לתמונות אלה, ההצגה עוסקת גם באופן יצירת ההצגה, המדגיש שהדמויות על הבמה הנן פרי דמיונם של התלמידים והן נגזרות מהסטיגמות והסטראוטיפים שלהם. ההצגה שואלת: מי אחראי על כך שבנינו חושבים באופן הזה – התקשורת? המורים? ההורים? כולנו?

שם ההצגה מחביא בתוכו את הקרע החברתי שאנו חיים בתוכו ואולי תורמים לליבוי שלו וקורא לכולנו לגלות אחריות וסובלנות ביחס לאחר, ללמוד להכיר אותו ולא רק על פי ההשתייכות שלו.

הלוואי שנצליח. תודה למחזור ל”ג מישיבת חיספין על הצגה מקורית, איכותית ומעוררת מחשבה.

 

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?