בייבי של סדנא – לאם ולתינוק

בבית ספר לא מלמדים איך להיות אימא. לעתים, אימהות טריות מתקשות להתמודד עם הסיטואציה החדשה. ב”מרכז צעירים”, בקצרין, מציעים סדנה בדיוק לזה


 אליה פרג’ון

בשלבים הראשונים שלאחר הלידה, זמן האיכות בין האם לתינוק נבנה בעיקר מהחלפת טיטולים, האכלת התינוק ודאגה לצרכיו הבסיסיים, שכוללים המון חום ואהבה. ב”מרכז צעירים”, בקצרין, מזמינים את האימהות הטריות לזמן איכות ופינוק, יחד עם התינוק ועם אימהות אחרות ותינוקותיהן, לסדנה ייחודית על טהרת השיאצו והרפלקסולוגיה.

את הסדנה מעבירות שתי מטפלות, שעובדות שנים בתחום הרפלקסולוגיה והשיאצו: אביה דהן, מנטור, מטפלת שיאצו, דיקור ודולה וורד אדרעי, מחד נס, רפלקסולוגית בכירה, מלווה בלידה ומעסה מקצועית.

אביה דהן מספרת על הסדנה: “זו סדנה שנערכת שנה חמישית ברציפות. מה שיפה בסיפור שלנו זה שנשים מגיעות, מפה לאוזן, מכל רחבי הגולן. האימהות זוכות לזמן איכות עם התינוק ועם נשים אחרות וזה כל כך חשוב, כי הן מחזקות אחת את השנייה ולא פחות חשוב – הן מקבלות כלים להתמודדות עם כל דיירי הבית במצבים בריאותיים שונים, דרך השיאצו והרפלקסולוגיה ולא רק עם התינוק”.

במפגשים, מקבלת האם כלים חשובים להתמודדות עם חיזוק המערכת החיסונית בימים של צינון, או כאבי בטן, או כיצד להרגיע את הרך לאחר חיסון מלחיץ. בנוסף, מכיוון שזהו מפגש עם אימהות נוספות, היכולת לחלוק חוויות אישיות והרגשת השייכות עוזרות לאם ללמוד ולקבל מצבים שונים שהיא מתמודדת אתם ביום-יום.

ורד ואביה מלמדות את האימהות איך להתמודד עם גידול ילד קטן, או עם בעיות שינה, איך להתרגל לאימהוּת ולסביבה החדשה, יחד עם הרך הנולד. בסדנה, לומדות האימהות לעשות עיסוי לתינוק, בייבי שיאצו ולפי הצורך, גם תרגילים פיזיים מרגיעים ומפנקים לאם, שכוללים עבודה על אזורים בגוף שעדיין כואבים לאחר הלידה.

המטפלות גם מדברות עם האימהות, מנסות להבין אם קיימת מצוקה לאם לאחר הלידה ואם וכאשר הן רואות שהאם במצב נפשי לא טוב, גם בנושא הזה הן נותנות מענה של טיפול מרגיע ועזרה לאם הטרייה. הסדנה מורכבת מארבעה מפגשים בני שעתיים לכל מפגש, מגילאי 0 עד 10 חודשים.

 

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?