“אקספו” מילאנו מצפין לאגמון קק”ל החולה

לראשונה בישראל: פסטיבל חקלאות והתיישבות בגליל בסימן “אקספו מילאנו” יתקיים במהלך חול המועד סוכות באגמון קק”ל החולה. אירוע הדגל, בו מארח פסטיבל החקלאות את ביתן ה”אקספו” הישראלי במילאנו, צפוי לשים את הצפון על המפה!


במהלך חול המועד סוכות יתקיים באגמון קק”ל החולה פסטיבל חקלאות והתיישבות בגליל בסימן “אקספו מילאנו”. בפסטיבל הראשון מסוגו בארץ, יוכלו המבקרים הרבים להכיר, לצפות ולקחת חלק בחוויה מעצבת במהלכה ייחשפו לראשונה בישראל לחידושים חקלאיים וטכנולוגיים מהמתקדמים בעולם. מתחם הפסטיבל נבנה ועוצב בפורמט ייחודי של שערים ומתחמים. העיצוב בונה ומשלב חוויה, צפייה, רגשות וערכים, המשולבים בעיצוב גרפי שנועד לדמות מתחם ערכי חקלאות באמצעות תוצרת מקומית, עץ, שורשיות, היסטוריה, עשייה ויושרה, אשר יחד יוצרים חווית משתמש מיוחדת המחוברת לארצישראליות הקקלי”ת שמותאמת כמו כפפה ליד לגליל, לצפון ולאגמון החולה. המבקרים בפסטיבל יזכו בהיכרות עם אופי החיים הייחודי שקיים רק בצפון מדינת ישראל בהיבטים שונים ובהזדמנות לחתום קבע בגליל.

קרן קימת לישראל בשיתוף המשרד לפיתוח הנגב והגליל המועצות האזוריות, גליל עליון, גולן, מבואות החרמון, מרום הגליל, מו”פ צפון, תנועות “אור משימות” ה”שומר החדש”, ותנועת “תרבות” חברו יחדיו לקיום פסטיבל חקלאות והתיישבות בגליל בסימן “אקספו מילנו”, תערכוה בינלאומית שמתקיימת בימים אלו באיטליה, ותצפין לאגמון קק”ל החולה בסוכות.

ה”אקספו” היא תערוכה בינלאומית שמתקיימת כל חמש שנים ונמשכת כחצי שנה. השנה נבחר נושא האכלת העולם, והביתן הישראלי שקק”ל שותפה בו, מציג את ההמצאות והחידושים שישראל תרמה לחקלאות העולמית כמו הטפטוף ועגבניות השרי

ה”אקספו” היא תערוכה בינלאומית שמתקיימת כל חמש שנים ונמשכת כחצי שנה. במהלכה מציגות מדינות העולם את החידושים הרלוונטיים על פי הנושא הנבחר. השנה נבחר נושא האכלת העולם, ולכן התערוכה מתרכזת סביב חקלאות, מזון וסביבה. השנה התערוכה מתקיימת במילנו. הביתן הישראלי שקק”ל שותפה בו, מציג את ההמצאות והחידושים שישראל תרמה לחקלאות העולמית כמו הטפטוף ועגבניות השרי. הביתן והפרויקט בחסות משרד החוץ, האחראי על השתתפות ישראל באקספו 2015 – “שדות המחר”, עוצב כך שהקיר החיצוני הוא פסיפס של גידולים חקלאיים אמתיים שצומחים בניצב לקיר. חברת AVS, שהפיקה את הביתן ישראלי במילאנו, התכוונה להציג את הביתן בנמל ת”א בסוכות, אולם לאחר שקיבלה סקירה על פסטיבל החקלאות באגמון קק”ל החולה, החליטה להצפין עם הביתן ולהשתלב בפסטיבל. מטרת הפסטיבל היא למנף יחד, בשילוב כוחות מנצח את תנופת בנייה, ההתיישבות, התעסוקה והחקלאות בצפון. הזדמנות נדירה לחוות את הצפון בזווית חדשנית שתגרום לכל מבקר בפסטיבל להפוך לשגריר צפוני, או לחילופין להשתקע או להשקיע בחבל ארץ ייחודי זה.

מנהל מרחב צפון בקק”ל, ציין כי הפסטיבל בסוכות יהווה תחילתה של מסורת חדשה בצפון. מהלך מבריק שיעלה עשרות אלפי מבקרים לצפון, הן לביקור, חופשה או תחילת תהליך התיישבות. שלל אפשרויות יוצגו למבקרים בפסטיבל, שיהיה עשיר בתכנים ופעילויות כגון: תערוכת כלים חקלאיים, חקלאות מתקדמת, תוצרת גלילית לצד שחקנים, הצגות, מבוך, מסע בזמן, זיהוי ציפורים, טיבוע ועוד… פרטים נוספים בהמשך.

מתי: חוה”מ סוכות, יום ג’ עד ה’, 29.9.2015 – 1.10.15

איפה: אגמון קק”ל החולה.

לפרטים נוספים לתקשורת: רעיה בלחסן 0523758826

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?