אקורד הסיום של סמי בר לב

בערב חג הסוכות נצצו לראשונה האורות בקומות המסחר המחודשות של מרכז איתןבקצרין שנחנך מחדש. שר התיירות עוזי לנדאו, שהיה אורחו של בר לב חנך רשמית את הפיאצה“, והרב יוסף לוי, רב היישוב קצרין, בירך את ראש המועצה היוצא: אשרי שהקים עיר ואם בישראל


רק בודדים נתנו דעתם לכך, שחנוכת הפיאצה“, על שטחי המסחר החדשים ופלאי מזרקותיה, היא אולי האחרונה באינסוף חנוכות וטקסים של סמי בר לב, מאז הקים מתוך מדבר של קוצים ובזלת את היישוב העירוני המרכזי לגולן.

יותר מכל, דמה ערב חג הסוכות, במרכז איתןבקצרין שנחנך מחדש, לחגיגת ענק חברתית של כל שכבות האוכלוסייה בקצרין ומגוון גילאיה, שחזו נפעמים באורות שנצצו לראשונה בקומות המסחר המחודשות והחדשות במקום.

ליאת אלרט, מנהלת מתנס קצרין, פתחה את הטקס ובירכה את שר התיירות עוזי לנדאו, שהיה אורחו של בר לב ואף נטע עימו עץ בכיכר בטרם חשכה. השר חנך עם בר לב רשמית את הפיאצה“, אשר משלבת מסחר, תיירות, פינות משחק לילדים, מזרקת סילוני מים ופינות ישיבה ייחודיות.

יצרנו כאן מקום תרבותי, עם אלמנטים חדשניים ואמנותיים“, אמרה אלרט.בחודש תשרי נשואות עיני כולנו לשמיים בתפילה ובתקווה להתחלות חדשות. לאחר חודשים ארוכים בהם מרכז איתן היה עמוס וגדוש בדחפורים ובפועלים, אנו עומדים כעת להתחדש“, סיימה.

הרב יוסף לוי, רב היישוב קצרין, בירך את הנוכחים והזכיר את דברי הנביא זכריה שחזה בעיני רוחו את גאולת עם ישראל: כֹּה אָמַר הצְבָאוֹת: עֹד יֵשְׁבוּ זְקֵנִים וּזְקֵנוֹת בִּרְחֹבוֹת יְרוּשָׁלִָם, וְאִישׁ מִשְׁעַנְתּוֹ בְּיָדוֹ מֵרֹב יָמִים. וּרְחֹבוֹת הָעִיר יִמָּלְאוּ יְלָדִים וִילָדוֹת מְשַׂחֲקִים בִּרְחֹבֹתֶיהָ” (זכריה ח‘ 5-4).

זה הדבר הגדול ביותר שאפשר לשאוף אליו ולהתפלל אליואמר הרב לוי. “היום סמי צופה בכיכר הזאת ורואה את הפירות שהוא נטע בתחילת דרכו והוא בה יכול לומר אשרני שזה מה שיצא ממעשה ידיי. אשריו באמת שהקים עיר ואם בישראל.

בעזרת השם, אתנו כאן שר התיירות עוזי לנדאו. היו תיירים שהוציאו דיבה על הארץ, אבל לנדאו עושה את התיקון של כל התיירים כאשר הוא מדבר רק טוב על הארץ, מגן על הארץ בעוז ובגבורה והקבה יתן לו עוד חכמה וגבורה להמשיך בהנהגה הזאת“.

במעט משובה הזכיר הרב וזכה למחיאות כפיים נרגשות, כי: “הכיכר הזאת היתה שנתיים קצת סגורה, חלק הרגישו קצת קטנים, בעזרת השם אתם תהיו טייקוניםתראו איזה מותגים יש כאן, מותג לילי, מותג תותיהלא חסר בעיר הזאת שום דבר, ארץ זבת חלב ודבש!”

בר לב: שלב גכבר בדרך
סמי בר לב, שממעט בדברים בדרך כלל, בוודאי לא מהכתב כפי שנהג בטקס זה, ציין כי זו חנוכה של פרויקט מורכב ומסובך, שמביא את קצרין לפסגה ולקומה אחת יותר גבוהה. “ההתחדשות של מרכז איתן‘, יחד עם כיכר הכניסה לקצרין, ופסל הדיאלוג‘, הם שינוי גדול ומשמעותי,” פתח בר לב. “קצרין אינה עוד עיר פיתוח, היא עיר מודרנית, שוחרת תרבות ואמנות, עם הפנים לקהילה, לתיירים ולמבקרים הרבים. תודה מיוחדת למתכנני הכיכר, דרור ואיריס, שהתחילו בתהליך תכנון מיוחד במינו לפני ארבע שנים, יחד עם בעלי העסקים, אנשי המועצה המקומית ואזרחים שהגיעו על מנת להשתתף בו. תודה לרוסלן סרגייב, אמן בינלאומי מירושלים, שעלה לארץ כמעט לפני עשרים שנה. יצירותיו אשר מקשטות את הכיכר הזאת, הן נפלאות ומביאות שמחה גדולה לכל הילדים.

הפרויקט היה מסובך לביצוע, היה צריך להרוס ולבנות, בעת שכל העסקים סביב היו צריכים להמשיך ולהתקיים. אני מודה מאוד גם לסאקר הקבלן המבצע ומנהל העבודה מועייד , שגילו אכפתיות ועבדו עד שעות הלילה כדי להגיע לתוצאה שרצינו. תודה גם למפקח אדיר, למהנדס המועצה וכמובן לאנשי החברה הממשלתית לתיירות שהובילו את הפרויקט, הוציאו את המכרז וסיימו אותו. תודה למשרד התיירות, למשרד לפיתוח הנגב והגליל, שהעמידו תקציב של מיליונים, כדי להגיע לתוצאה שהגענו אליה.

כבר היום אני יכול לבשר לכם שבימים הקרובים עומד לצאת המכרז לשלב גשל המרכז, התקציב כבר נמצא במשרד התיירות וגם שם אנחנו רוצים להשלים את העבודה.

הכי חשובים כאן הם בעלי העסקים כאן. לגביהם זו היתה תקופה די ארוכה של שיפוצים, היו להם רגעים כמעט מייאשים, אבל אני בטוח שהתוצאה, וכמות האנשים שתתחיל לזרום לכאן, תיירים, מבקרים ותושבי קצרין, תפצה אותם והם יגידו בעתיד, שהמאמץ וההשקעה היו כדאיים.

נמצא עמנו שר התיירות עוזי לנדאו, ידיד גדול של קצרין ושל רמת הגולן. אני בטוח שהוא ימשיך לדאוג ולהשקיע להמשך פיתוח הפרויקטים בקצרין כדי שנביא את המקום לפריחה, לביקור של תיירים נוספים ונביא את קצרין עוד יותר גבוה, למקום שהיא ראויה להיות בו בירת הגולן“.

 השר לנדאו: בקצרין נאבקים על ירושלים וארץ ישראל
להגשמת חלומות וחזונות צריך שותפיםהמשיכה אלרט בהנחיית הטקס והזמינה את השר שעומד בראש משרד התיירות והחברה הממשלתית לתיירות, “שהינם שותפים משמעותיים לדרך“, כדבריה.

בפתח דבריו הזכיר שר התיירות, חכ עוזי לנדאו בפתח דבריו את היכרותו עם קצרין עוד כחייל ב-67, עת עלה גדודו לכיבוש הגולן, מגלבינה לאביטל… “לא ראינו את קצריןאמר, ואילו היום: “כבוד הרב, זה היום עשה ה‘, נגילה ונשמחה בו, פשוט מרחיב את הלב. תענוג גדול, וכשאתה מסתובב כאן במוזיאון ואתה רואה את המטבע הזו ששמריהו גוטמן מצא בגמלא, ובצד אחד כתוב לירושליםומהצד השני הקדושה‘, אתה יודע שמה שאמר שמריהו גוטמן אז על גמלא נכון היום על קצרין.

אנחנו בקצרין נאבקים על ירושלים, נאבקים על המדינה, נאבקים על ארץ ישראל, לחירותה ולצמיחתה, זה תפקידנו וזו זכותנו הגדולה. כל מה שאני רוצה כרגע לומר ולאחל לקראת החגים שלפנינו ואלה שאחרינו, הוא שנה טובה ומבורכת, ושמחת בחגך והיית אך שמח, עלו והצליחו“.

לקראת סיום העניק בר לב לשר התיירות את ספר קצרין שמסכם 36 שנים של קצרין החדשה וביקש ממנו ללחוץ יחד על הכפתור האדום, שהפעיל את סילוני המים של משטח המזרקה, לשמחתם האדירה של ילדי קצרין ששעטו מכל עבר לרחוץ בין אורותיה.

בכל מהלך הטקס הנעימה בקטעים מוסיקליים הסקסופוניסטית גניה לובימוב ועם ליל הצטרף לבמה הדי.גיי עומר צוקרמן, להרקיד את צעירי המקום.

דניאלה שאול

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?