אל”מ ברק חירם הוא המפקד הנכנס של עוצבת “הגולן” בפיקוד צפון

אל”מ ברק חירם הוא המפקד הנכנס של עוצבת “הגולן” בפיקוד צפון. הוא מחליף את אל”מ ג’, שפיקד על העוצבה בשנתיים האחרונות ואמר על מחליפו: “ברק הוא האיש הנכון במקום הנכון”


דובר צה”ל מסר כי ב-1 בספטמבר 2016, מונה אלוף-משנה ברק חירם למפקד עוצבת “הגולן” בפיקוד הצפון. טקס החילופים נערך במחנה “סער” ברמת הגולן, במעמד מפקד עוצבת “הבשן”, תת-אלוף יניב עשור, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים. אלוף-משנה ברק חירם החליף בתפקידו את אלוף-משנה ג’, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.
תת-אלוף יניב עשור: “בחמש השנים האחרונות, לא הרחק מכאן, ממזרח לגדר הגבול, מתחוללת מלחמת אזרחים נוראית. מציאות זו חייבה את צה”ל לשינויי קצב נמרצים, לגיבוש אסטרטגיה ותפיסה חדשה ולמציאת מענה מתאים. יישום ומימוש איכותי של אסטרטגיה זו מחייב כי בהגה הפיקוד יאחזו מפקדים מנוסים אך חדשניים, בעלי יכולת לנוע בתבונה בין מתחים ומצבים מורכבים, מפקדים שיצליחו לבאר את המציאות המסובכת ולצאת לפעולה נחושה בהתאם לכך. שמח וגאה אני שמפקדי החטיבה, הן היוצא והן הנכנס, הם אלו שנבחרו למשימה”.
מפקד עוצבת “הגולן” היוצא, אלוף-משנה ג’, אמר כי הוא מסיים שנתיים של פיקוד על עוצבת ‘הגולן’ בתחושה שהיה זה עבורו תפקיד מאתגר ומשמעותי מאוד, שאחריות גדולה כרוכה בו.
“סוד כוחו של צה”ל טמון במפקדיו ובאנשיו”, אמר אל”מ ג’. “בשנתיים האחרונות, פגשתי חבורה נפלאה של מפקדים יוזמים, אמיצים, עצמאיים, מבינים את גודל האחריות ופועלים למימושה. אני מודה על הזכות לשרת לצד מפקדי הגדודים והפלוגות מהטובים ביותר שקיימים בצבא היבשה ומבקש להודות למפקדיי על האמון שניתן בי. עשיתי כמיטב יכולתי להצדיק אמון זה ולשמור על ביטחון מדינת ישראל בגזרת רמת הגולן. ברק, אני שמח בשבילך, ובעיקר בשביל אנשי החטיבה והגולן, על שאתה כאן, האיש הנכון במקום הנכון, משוכנע בהצלחתך”.
מפקד עוצבת “הגולן” הנכנס, אלוף-משנה ברק חירם: “הבוקר, קמתי עם ילדיי, בהתרגשות החגיגית של התחלות חדשות. הם התרגשו והתכוננו לקראת שנת הלימודים ואני – לקראת קבלת הפיקוד והאחריות על עוצבת ‘הגולן’. ג’, זו פעם ראשונה שדרכנו מצטלבות. הכרתי מפקד שהוא אדם חף מגינונים, כן ואמיתי. מאחל לך ולנו שתמשיך ותתקדם בשירות ארצנו, תודה על הליווי ועל החניכה עד כה. תודה למפקדיי על האמון ועל הזכות שנתנו לי להמשיך בשליחות ההגנה על דרך החיים הישראלית, פה, בארץ ישראל”.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?