איש את רעהו חיים בלעו

ועדת הכספים בכנסת. קואליציה מול אופוזיציה. הנושא הוא רק תירוץ. צעקות, גידופים, עלבונות אישיים. בושה. רק שעתיים של שיטוט במחנה יהודה הצליחו לאוורר אותי מזה

השבוע, נסעתי לכנסת, לאחת מוועדות הכספים שדנה בתושבי הצפון. ישבתי וצפיתי בחברי הכנסת בתוך הישיבה, דיון של אופוזיציה נגד קואליציה, הרבה מילים קשות אחד נגד השני, צעקות. גם אם היו נושאים עניינים וצודקים, הם נאמרו בדרך שלא היה נעים לשמוע. זה הגיע גם להעלבות ברמה האישית. ייאמר לזכותם של שניים שנכחו שם, ח”כ אפרת רייטן, מהעבודה וח”כ אליהו רביבו, מהליכוד ששידרו פִרגון וכבוד הדדי, יחד עם עשייה משותפת, אופוזיציה וקואליציה יחד, למען תושבי הצפון. 

אני לא יודעת מה יצא בפועל מהוועדה הזאת, אבל יצאתי קצת נסערת מהתנהלותם של חברי הכנסת והשרים. לא כך הייתי רוצה שתתנהל מדינת ישראל. אוי לנו, שככה מתנהלות ישיבות בבית המחוקקים, ללא כבוד אחד לשני, בימים שאנחנו זקוקים בהם לאחדות ואהבה. מבאס לראות את זה בפועל. 

זו התנהלות שמתרחשת לא רק בכנסת. יש משהו בתרבות שלנו, כחברה, בכל מיני מסגרות, שאנשים מרשים לעצמם לצעוק אחד על השני, לפגוע, להעליב ברמה האישית. כדי להפוך את היום לקצת יותר נחמד, הלכתי לכותל, לשאת תפילה למען החטופים והחיילים ולמעננו, שתהיה יותר אהבה ואחדות וכבוד…

מחנה

קפצתי לשוק מחנה יהודה וגיליתי שבכל פעם מחדש, אני מתפעלת מהדברים הקטנים שיכולים לשפר את מצב רוחי. הסתובבתי בין הבסטות שהציעו לי לטעום משקה תה קר מצמח ההיבסקוס ותה רימונים וממתיק סטיביה ומלא קרח. זה היה טעים כל כך. בחנות של “יער הקקאו”, כיבדו בטעימות של שוקולד משובח. המון יצרני חלבה מציעים לכולם לטעום וגם לקנות. השוק היה מלא באנשים, קבוצות מאורגנות של סיור טעימות, עם סלים מלאים כל טוב… מבוגרים עם עגלות קניות מלאות וסתם מטיילים, כמוני, שבאו לנשום קצת טעמים אחרים. 

כשהתעייפתי קצת, ישבתי בלב השוק לשתות קפה הפוך, מפולים מעולים, שהכינה לי בריסטה מוכשרת. דיברנו קצת על קפה ועל השוק ועל אנשים ועל התקופה ועל הצורך של כולנו בקצת יותר רגישות ואהבה וחיבורים. קניתי לי כנאפה באיזו בסטה שהמליצו לי, שקית עם פיצוחים, צמח היבסקוס להכין תה קר למשפחה ופירות קיץ לדרך. 

אחרי יותר משעתיים, הרגשתי שהייתה לי חוויה כיפית של ממש שהשכיחה ממני את הוועדה בכנסת ואת כל הדברים שמטרידים אותנו כל כך בתקופה האחרונה. בנסיעה חזרה הביתה, כנראה בזכות השוק, ומבחר המאכלים והפירות והירקות, התחלתי לתכנן לעצמי בראש מה אבשל לשבת ומצאתי את עצמי כל הדרך חושבת על אוכל ומתכונים ועוגות טעימות. מסתבר שזו דרך מצוינת להסיח את הדעת ממחשבות אחרות ולהעביר את הנסיעה הארוכה בכיף. בימים טרופים שכאלה, אנחנו זקוקים לחוויות קטנות וטעימות, מחשבות טובות ואנשים נחמדים, שעושים טוב על הלב. 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?